Niestety często dochodzi do sytuacji, kiedy bardzo bliska nam osoba umiera z dala od nas, poza granicami naszego kraju. To niewątpliwie smutna chwila w naszym życiu. Odczuwamy wtedy traumę, smutek i rozpacz i właśnie w tym momencie jest bardzo dużo spraw związanych z pochówkiem, pogrzebem i transportem zwłok.

W czasach wielkiej konkurencji i ogromu firm na rynku, nie musimy przeżywać dodatkowych nerwowych sytuacji związanych z wieloma sprawami w kwestii pogrzebu. Wystarczy znaleźć dobry, odpowiedni zakład pogrzebowy, który za nas wykona lwią część wszystkich potrzebnych spraw. Właśnie ta konkurencja wymusza na firmach pogrzebowych usługi na najwyższym poziomie.

Firmy oferujące transport zwłok

Drejka – transport zwłok
Irys – międzynarodowy transport zmarłych

Szczegóły usług

Transport zwłok z innych krajów nie jest łatwą i prostą sprawą, ale większość zakładów pogrzebowych ma w swoich usługach transport zwłok z zagranicy do Polski,
Warto znaleźć taki zakład, który nie tylko sam o sobie pisze, że jest znakomity i doskonały, ale taki z bardzo dobrą opinią byłych klientów, branży, czy naszych znajomych.

Usługi pogrzebowe specjalizujące się w transporcie zwłok zajmują się wieloma sprawami np:
-wykonaniem niezbędnych tłumaczeń,
-przygotowaniem wszelkich potrzebnych dokumentów w wielu urzędach nie tylko polskich, ale i zagranicznych,
-rozmowy telefoniczne w odpowiednich obcych językach,
-organizacją odpraw konsularnych,
-organizacją potrzebnych odpraw sanitarnych oraz granicznych,
-transportem zwłok.

Oczywiście każdy zakład za takie usługi ma różne ceny, można nawet znaleźć ceny promocyjne, ale w chwili obecnej wyglądają one tak:
-transport zwłok Norwegii ok. 6000 zł
-transport zwłok z Irlandii ok. 10000zł
transport zwłok z Niemiec ok. 2500 zł
-transport zwłok ze Szwecji ok. 5500 zł
transport zwłok z Anglii ok. 5000zł

Są firmy, które sprowadzają zwłoki niemal z całego świata, nawet z Korei, Japonii, Australii, Nowej Zelandii czy z krajów dalekiego wschodu. Współpracują z ambasadami, szpitalami, organami władzy w danym kraju. Ustalają, gdzie w danym momencie znajdują się zwłoki.

Wszystkie usługi

Już na miejscu w naszym kraju firmy zajmują się wystawianiem zwłok w kaplicach, formalnościami z Zusem lub znanym nam Krusem, przechowywaniem zwłok i naprawdę nawet najdrobniejszymi szczegółami związanymi z całym pogrzebem.

Do dyspozycji pod odpowiednim numerem telefonu są doradcy, którzy zawsze poinformują nas o aktualnym miejscu zwłok np. o możliwej godzinie przylotu do kraju i o wszystkich nurtujących nas pytaniach.
Wybór odpowiedniego zakładu to już indywidualna sprawa.