Samodzielna organizacja pogrzebu to spore obciążenie dla osoby pogrążonej w żałobie po stracie bliskiej osoby. Pomimo tego wiele osób zleca firmie pogrzebowej absolutne minimum z obawy o wysokie koszty. Zupełnie niepotrzebnie. Usługi pogrzebowe w Warszawie nie muszą być drogie. Istotnym jest, aby wybrać przedsiębiorstwo pogrzebowe, które cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. W jaki sposób?

Zakłady pogrzebowe bardzo często nawiązują stałą współpracę z np. dostawcami akcesoriów pogrzebowych, producentami trumien/urn, czy też florystami. Przekłada się to na bardzo korzystne ceny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby zajmujące się samodzielną organizacją pochówku zapłacą więcej, ponieważ nie mają tak rozwiniętej sieci kontaktów. Nie mogą liczyć na rabaty, tak jak zakłady pogrzebowe.

Usługi pogrzebowe w Warszawie

Cerber – zakład pogrzebowy Warszawa
Madar – usługi pogrzebowe Warszawa

usługi pogrzebowe warszawa

Bezgotówkowe rozliczenie pogrzebu

Dużym plusem jest również to, że przedsiębiorstwa pogrzebowe oferują bezgotówkowe rozliczenie usług. Zasiłek pogrzebowy wypłacany jest przez ZUS najczęściej w ciągu kilku tygodni. Bardzo często osoby przygotowujące ceremonię pogrzebową potrzebują pieniędzy „na już”. Nie każdy ma wystarczające zaplecze gotówki, aby pokryć koszty pochówku nie posiadając zasiłku. Zakład pogrzebowy może wypłacić gotówkę od ręki – część zostanie wykorzystana, jako wynagrodzenie za świadczone usługi, natomiast reszta zostanie wypłacona klientowi. Jest to bardzo komfortowe oraz bezproblemowe rozwiązanie, w szczególności dla żałobników, którzy nie posiadają wolnych zasobów pieniężnych. Trzeba podkreślić, że opłaty związane z pochówkiem nie są pobierane wyłącznie przez zakład pogrzebowy.

Niektóre usługi pogrzebowe są obowiązkowe i generują dodatkowe koszty m.in. opłata za przeprowadzenie mszy żałobnej, czy też miejsce na cmentarzu. Jest to dodatkowy argument do tego, aby wypłacić zasiłek pogrzebowy wcześniej, niż oferuje to ZUS. Zakład pogrzebowy w imieniu klienta załatwia wszelkie formalności. Nie trzeba więc martwić się o sprawy formalne.