Organizacja ceremonii pogrzebowej to zwykle spory wydatek. To, ile będzie wynosił koszt całkowity pochówku zależy w dużej mierze od ilości usług dodatkowych, a także wielu innych czynników. Każda osoba ma inne wymagania – jedni pragną zorganizować skromną uroczystość, inni zaś wzniosłą oraz zapadającą w pamięci uczestników. Ważne jest to, aby firma organizująca pogrzeby cieszyła się dobrą opinią wśród klientów. Ceny nie powinny być zbyt wygórowane, ponieważ nie każdy może sobie na to pozwolić. Usługi pogrzebowe mają być przede wszystkim wykonywane rzetelnie oraz fachowo. Jaka jest ich cena?

Polecane firmy pogrzebowe w Gdyni

Róża – pogrzeby Gdynia
Funer – zakłady pogrzebowe z Gdyni

Usługi podstawowe

Wiele zakładów pogrzebowych oferuje do wyboru pakiety usług, dzięki czemu orientacyjny koszt znany jest jeszcze przed nawiązaniem umowy. Za pochówek tradycyjny (trumna) należy zapłacić około 2400 zł. W skład wchodzi m.in. trumna, tabliczki, klepsydry, transport zwłok, obsługa żałobników, załatwianie niezbędnych formalności w imieniu klienta, oprawa muzyczna, obrazki pamiątkowe.

Pochówek z urną zwykle kosztuje nieco mniej – podstawowy zestaw usług to koszt około 2100 zł. W ich skład wchodzą czynności wymienione powyżej, a także m.in. urna, przewóz zmarłego na kremację, odebranie oraz przechowywanie urny, tabliczka na urnę.

Oczywiście do opłat ponoszonych podczas organizacji pochówku należą również usługi zewnętrzne, które nie zależą od przedsiębiorstwa pogrzebowego. Mowa tutaj o opłatach za m.in. mszę, usługi grabarzy, miejsce cmentarne. Ceny mogą wahać się około 1 500 zł do nawet 3 000 zł.

pogrzeby gdynia

Bezgotówkowe rozliczenie pogrzebu

Większość zakładów pogrzebowych oferuje bezgotówkową formę rozliczenia pochówku, dzięki wcześniejszej wypłacie zasiłku pogrzebowego. Jak powszechnie wiadomo na wypłatę z ZUS czeka się nawet kilka miesięcy. Profesjonalny dom pogrzebowy wypłaca pieniądze od razu – część kwoty przeznaczona jest na pokrycie kosztu usług pogrzebowych, reszta wypłacana jest klientowi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą czekać na zasiłek pogrzebowy, który aktualnie wynosi 4 000 zł.