Każda rodzina w którymś momencie staje przed koniecznością zorganizowania uroczystości ostatniego pożegnania swojego bliskiego zmarłego. Z pewnością w tej przykrej chwili pomocny jest zakład pogrzebowy, który kompleksowo i profesjonalnie wykonuje usługi pogrzebowe. Ceny takich usług w Katowicach są uzależnione od kilku czynników, przede wszystkim od tego na jakie składowe uroczystości zdecyduje się zlecający.

Od jakiej kwoty zaczyna się koszt pogrzebu w Katowicach?

W tym mieście całkowity koszt pochówku zaczyna się od kwoty tysiąc osiemset złotych, jeśli jest to podstawowa forma bez dodatkowych elementów, które jednocześnie wymagają wniesienia opłat. W koszt podstawowego pogrzebu wchodzi cena trumny, przygotowanie zmarłego do ostatniej drogi poprzez makijaż i ubranie, a także przewiezienie do kaplicy oraz pochówek na cmentarzu z zapewnieniem namiotu oraz kulturalnej i dyskretnej obsługi. Zakład pogrzebowy zdejmuje z rodziny zmarłego przygotowanie i przeprowadzenie całej ceremonii, łącznie z załatwieniem formalności w urzędach, tam gdzie jest to wymagane. Usługi pogrzebowe mogą być opłacane gotówką lub bezgotówkowo, kiedy zakład pogrzebowy we własnym zakresie dokonuje rozliczenia z zakładem ubezpieczeń.

Polecane zakłady pogrzebowe w Katowicach:

Walczak – usługi pogrzebowe Katowice

zakład pogrzebowy katowice

Jakie dodatkowe usługi pogrzebowe można zlecić na terenie Katowic?

W zależności od zasobności rodziny, a także od tego jak bardzo uroczysta ma być ceremonia można zamówić dodatkowe usługi pogrzebowe, które są płatne. Do takich elementów uroczystości należą przykładowo kremacja zwłok, transport na długich trasach, w tym zagranicznych, transport uczestników pogrzebu z kościoła na miejsce pochówku. Oprócz wymienionych dodatkowych elementów, można także zlecić wykonanie oprawy muzycznej, florystycznej, fotograficznej, a także wynajęcie mistrza ceremonii pogrzebowej, który uroczystość przeprowadzi w sposób profesjonalny. Z dodatkowym wydatkiem należy się liczyć jeśli rodzina zdecyduje się na wybór trumny wykonanej z droższego materiału lub urny o wyższym standardzie niż podstawowa.