Strata najbliższego członka rodziny to zawsze powód do smutku i cierpienia. Złagodzić tę traumę może jedynie mijający czas. Niemniej zakład pogrzebowy to instytucja, która może przynajmniej w jakimś stopniu odciążyć psychicznie rodzinę zmarłego i pozwolić jej przejść przez to wszystko obronną ręką.

Zakłady pogrzebowe w Kielcach

Funer – lista zakładów pogrzebowych
Eden – dom pogrzebowy Kielce

W czym może wyręczyć rodzinę zmarłego zakład pogrzebowy?

W zasadzie w większości spraw, gdyż zakres usług pogrzebowych w ostatnim dwudziestoleciu znacznie się poszerzył. Pracownicy zakładu dbają już nie tylko o kosmetykę pośmiertną nieboszczyka, jego ubiór, wygląd i lokalizację nagrobka, ale mogą również zająć się sprawami spadkowym, a także pomóc krewnym nieboszczyka we wszystkich urzędowych sprawach takich jak uzyskanie aktu zgonu czy wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tak szeroką ofertę mają nie tylko duże miasta, ale i mniejsze miejscowości i Kielce nie są tutaj wyjątkiem. W tym mieście można również godnie pożegnać zmarłego. Jedyna różnica polega na tym, że ma ono nieco mniej zakładów niż Warszawa. Jednak nie oznacza to, że świadczone w nim usługi są niższej jakości.

Jak wygląda organizacja pogrzebu w Kielcach?

Wszystkie tutejsze zakłady pogrzebowe mają w zasadzie pełen pakiet usług. Poczynając od przechowywania ciała zmarłego w chłodni, a na uroczystości żałobnej na cmentarzu kończąc. Można tutaj także zamówić usługę sprowadzania zwłok zza granicy i całkowitą kremację ciała nieboszczyka. Wystarczy oczywiście zgłosić ten fakt odpowiednio wcześniej, a pracownicy zakładu zadbają o to, by wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Usługi pogrzebowe świadczone w Kielcach przewidują również możliwość organizacji stypy. Nie ma z tym najmniejszego kłopotu, bo miasto posiada lokale, gdzie można zorganizować całe to przedsięwzięcie.

Jaki jest koszt pogrzebu?

Jest rzeczą zrozumiałą, że pogrzeb to nie jest tania uroczystość. Trzeba przecież zapłacić za przechowywanie zwłok w chłodni, wykonanie trumny, wykopanie nagrobka i zakup kwiatów oraz za udział księdza w tej uroczystości. Niemniej Kielce mają jeszcze przystępne ceny i nie zdzierają z rodzin zmarłych ostatniej koszuli. Można powiedzieć, iż należą one do miast, które mają średnią półkę cenową, toteż większość mieszkańców Kielc nie musi się zapożyczać, żeby godnie pożegnać zmarłego. W większych aglomeracjach miejskich różnie z tym bywa.