W momencie, gdy odchodzi bliska nam osoba ciężko jest skupić się na załatwianiu formalności związanych z pochówkiem. Niestety koszty pogrzebu często mają kluczowe znaczenie. Zasiłek pogrzebowy wypłacany jest dopiero po określonym czasie, natomiast większość osób pragnie zorganizować pogrzeb w przeciągu kilku dni. Warto więc postawić na usługi pogrzebowe, które można rozliczyć bezgotówkowo. W takim przypadku to zakład pogrzebowy dopełnia wszelkich formalności z zasiłkiem pogrzebowym. Jest to spore odciążenie dla żałobników. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje pogrzeb w Radomiu. Poniżej przedstawiono orientacyjne ceny.

Usługi pogrzebowe w Radomiu

Apokalipsa – dom pogrzebowy Radom
Funer Radom – lista zakładów pogrzebowych z Radomia

Opłaty cmentarne

Opłaty cmentarne mają ogromny wpływ na koszt organizacji pochówku. Wiele zależy od tego, czy osoba zmarła zostanie pochowana do nowego grobowca, czy też już istniejącego. Grób może być udostępniony na stele lub na okres kilkudziesięciu lat. W pierwszym przypadku opata będzie wynosić około 4500 zł, w drugim mniej więcej 2000 zł. Tańsze są grobowe bez prawa murowania. Cennik cmentarny jest na tyle rozbudowany, że należy dokładnie go przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

usługi pogrzebowe radom

Opłaty podstawowe – pochówek tradycyjny

Osoba zmarła przewożona jest często z miejsca śmierci (np. mieszkania, domu opieki społecznej) do chłodni. W dniu pogrzebu ciało przewożone jest z chłodni do kościoła. Opłata za transport uzależniona jest od pokonanego dystansu. Zwykle wynosi ona mniej więcej 300 zł.
Zmarły musi zostać kompleksowo przygotowany do pogrzebu. Zakup stroju to koszt około 100-150 zł. Oprócz tego konieczne jest m.in. mycie, golenie, kosmetyka, zabezpieczenia, czy też ubieranie. Zapłacimy za to około 400 zł.

W chłodniach państwowych ciało można przechowywać maksymalnie trzy dni. Za każdą kolejną dobę zapłacimy około 50 zł.
Pochówek tradycyjny wymaga zakupu trumny. Ceny wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Przeciętny koszt zakupu trumny to 500 zł.
Obsługa pochówku (czyli np. kondukt pogrzebowy, przeprowadzenie mszy świętej) kosztuje około 1300 zł. Za oprawę florystyczną i inne akcesoria zapłacimy około 300 zł. Oprawa muzyczna to koszt średnio 500 zł. Wynajem fotografa lub kamerzysty kosztuje mniej więcej 700-1000 zł.

Opłaty podstawowe – pochówek z kremacją

Organizacja pogrzebu z kremacją jest nieco droższa. Większość opłat jest taka sama. Dodatkowym kosztem jest zakup trumny kremacyjnej, która kosztuje około 400 zł. Ponadto sam proces spopielenia ciała wynosi mniej więcej 600 zł. Urna to koszt około 300 zł.

W przypadku kremacji obsługa pochówku jest około 200 zł tańsza. Średnia cena to 1100 zł. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w grobowcu mieszczącym jedną trumną można pomieścić nawet 7 urn. Jest to istotne w przypadku grobowców rodzinnych.