Przemijanie to element codzienności, jeden z filarów świata. Jak powiedział w 1935 roku prezydent Ignacy Mościcki „Przemijają ludzie, przemijają wieki, wszystko kiedyś przeminie”. Korzystanie z usług pogrzebowych spotka więc każdego z nas gdy będziemy musieli odprowadzić naszych bliskich w ostatnią podróż. W tym artykule omówię koszty, z jakimi trzeba się liczyć korzystając z usług pogrzebowych przedsiębiorstwa zakład pogrzebowy Wola i wykupując miejsce na Wolskim cmentarzu.

Usługi oferowane przez zakład pogrzebowy

Usługi pogrzebowe Wola to najwyższy standard ostatniego pożegnania na terenie miasta. Zakład oferuje zarówno transport nieboszczyka z miejsca, w którym zapadł w wieczny sen, bez dodatkowych kosztów, jak i ostatnie pożegnanie w pięknej kaplicy. Obsługa firmy pogrzebowej wykonuje wszelkie potrzebne czynności przy nieboszczyku jak mycie, golenie, ubieranie ciała. Zapobiega to dodatkowej trosce rodziny i zmniejsza ilość obowiązków w tym trudnym czasie po stracie najbliższej osoby. Firma współpracuje też z okoliczną parafią,synagogą oraz zborem załatwiając wszelkie formalności związane z dojazdem kapłana i odprawienia nabożeństwa. Firma zapewnia też trumnę transport na cmentarz oraz pochówek nieboszczyka do grobu. Przygotowanie grobu nie znajduje się w ofercie firmy.

Polecane zakłady pogrzebowe

Tren – zakład pogrzebowy Wola
Cerber – usługi pogrzebowe Wola

zakłady pogrzebowe wola

Ceny pogrzebu osoby dorosłej na Woli

Koszt samego pogrzebu dla osoby dorosłej, w który wlicza się opłata dla tragarzy, transport ciała na cmentarz i pochówek wraz z zamknięciem grobu wynosi dwa tysiące pięćset złotych. Dodatkowo w koszty pogrzebu wlicza się kosmetyka pośmiertna wraz z ubiorem, której koszt to około dwustu złotych. Załatwienie aktu zgonu i wszelkich formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego to kolejne dwieście złotych. Trumna sosnowa to wydatek rzędu ośmiuset złotych zaś dębowa to wydatek tysiąca trzystu złotych. Należy też doliczyć koszt mszy świętej( gdy nieboszczyk był wyznania katolickiego) lub nabożeństwa pogrzebowego w przypadku innych wyznań, który zazwyczaj oscyluje wokół ośmiuset złotych. Koszty pogrzebu osoby dorosłej oscylują więc w granicach 5 – 6 tysięcy złotych. Dodatkowo jeżeli nie ma rodzinnego grobu rodzina musi go wykonać i zakupić miejsce cmentarne. To kolejny wydatek kilku tysięcy złotych, który należy doliczyć do kosztów pogrzebu.

Ceny pogrzebu dziecka

Koszt pogrzebu na Woli zmienia się jeżeli nieboszczykiem jest dziecko. Automatycznie maleje koszt zarówno całości pogrzebu – mniejszy ciężar, mniejsza trumna i mniej tragarzy potrzebnych do transportu, jak i grobu czy miejsca cmentarnego. Zazwyczaj koszty pochówku dziecka szacuje się na wydatek od tysiąca pięciuset do dwóch tysięcy złotych.

Jak więc widać koszty pogrzebu na Woli nie są wysokie jak na warunki warszawskie jednakże wyższe niż pochówek poza miastem stołecznym Warszawa.