Śmierć bliskiej nam osoby jest niewątpliwie sporym wstrząsem. Oczywiście znacznie łatwiej jest się pogodzić ze śmiercią osoby, w przypadku której można się było tego spodziewać, gdyż była w złej kondycji od dłuższego czasu, jednak trudniej przełknąć śmierć kogoś, kto zginął np. w tragicznym wypadku.

Niemniej jednak należy pamiętać o ostatnim elemencie – wyprawieniu zmarłemu należytego pochówku. Zanim zorientujemy się, jak wyglądają ceny poszczególnych usług pogrzebowych, należy także pamiętać o najważniejszym dokumencie, jakim jest karta zgonu. Jest ona wydawana przez lekarza, który opiekował się pacjentem w szpitalu. Karta zgonu może być także wystawiona przez lekarza sądowego w przypadku, gdy zgon nastąpił w wyniku wypadku lub przestępstwa. Dopiero po zdobyciu tego zaświadczenia można poinformować zakład pogrzebowy.

Zakłady pogrzebowe Gdańsk

Funer – usługi pogrzebowe Gdańsk
Lilia – zakład pogrzebowy Gdańsk

Ile kosztują usługi pogrzebowe w Gdańsku?

Wpierw należy zorientować się, jakie są koszty poszczególnych usług. Mieszkaniec Gdańska musi przeanalizować, ile kosztuje pogrzeb w Gdańsku. Koszt kremacji na terenie całego trójmiasta wynosi 700 złotych, dlatego zakłady pogrzebowe nie mają w tym wypadku możliwości na konkurowanie ze sobą cenami. Inaczej jest jednak w przypadku trumien, których ceny waha się w zależności od jej standardu.

Cena wieńców waha się w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, podobnie jak kwestia transportu zwłok. Jednak kolejne spory koszty wiążą się obsługą pogrzebu, która może wynosić nawet 860 złotych, czy też kosmetyki pośmiertnej, która waha się w granicach 200 – 350 złotych. Pogrzeb w obrządku religijnym wiążę się z kolejnymi kosztami ze względu na konieczność zakupu krzyża z tabliczką.