Pogrzeb bliskiej nam osoby zawsze jest źródłem silnych emocji. Wiele osób nie może jednak w spokoju przeżywać żałoby. Organizacja pochówku to spory wydatek. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że zasiłek pogrzebowy wypłacany jest dopiero po czasie. Właśnie dlatego dobrze jest znaleźć zakład pogrzebowy, który w sposób kompleksowy pomoże nam w przygotowaniu uroczystości. Warto sprawdzić, czy wybrane przez nas przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie usługę bezgotówkowego rozliczenia. Dzięki temu wszelkie koszty zostaną pokryte z zasiłku, a my nie musimy posiadać gotówki. Jest to spore odciążenie dla osób, które nie są w stanie zebrać pieniędzy w ciągu kilku dni. Ile kosztuje pogrzeb w Oleśnicy? Wszystko opisano poniżej.

Zakłady pogrzebowe w Oleśnicy

In Memento – zakład pogrzebowy Oleśnica
Augstra – usługi pogrzebowe Oleśnica

pogrzeb Oleśnica

Pogrzeb tradycyjny

Usługi pogrzebowe w Oleśnicy są nieco tańsze w przypadku pogrzebu tradycyjnego. Za transport zwłok należy zapłacić około 200-300 zł. Oczywiście wszystko zależy od pokonanego dystansu. Jeśli ciało osoby zmarłej sprowadzane jest z innej miejscowości, to koszt tej usługi może być nawet o kilkaset złotych wyższy.
W przypadku, gdy ciało przechowywane jest w chłodni państwowej (np. szpitalnej), to przez trzy dni usługa ta jest zupełnie darmowa. Za każdą kolejną dobę będziemy musieli dodatkowo zapłacić (około 50-100 zł). Przygotowanie zmarłego do pogrzebu może wynieść nas nawet 400 zł. Dotyczy to sytuacji, kiedy nie posiadamy ubrania dla zmarłego. W skład tej usługi wchodzi również mycie, kosmetyka, zabezpieczenia itd. Za samą organizację pochówku trzeba zapłacić mniej więcej 1300 zł. Wynika to z faktu, że pogrzeb tradycyjny wymaga większej ilości obsługi. Koszt trumny to około 400 zł. Za pozostałe akcesoria i kwiaty trzeba zapłacić mniej więcej 300 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak bogata będzie oprawa florystyczna.

Pogrzeb z kremacją

Pogrzeby z kremacją są droższa. Sama usługa spopielenia zwłok to koszt mniej więcej 600 zł. Oprócz tego musimy zakupić specjalną trumnę z materiałów ekologicznych. Najtańsze modele kosztują około 300 zł. Urnę zakupimy za mniej więcej 300 zł. Jeśli chodzi o koszt pochówku, to jest on około 200 zł tańszy, niż w przypadku pochówku tradycyjnego. Wyniesie nas on średnio 1100 zł.  Wszystkie pozostałe opłaty są takie same, jak w przypadku pogrzebu tradycyjnego. Pogrzeby kremacyjne opłacają się, jeśli posiadamy grobowiec rodzinny. W miejscu jednej trumny można wstawić nawet sześć urn.