W chwili odejścia każdego z nas, osoby pozostałe przy życiu zobowiązane są niejako do pochówku naszego ciała. Do ich dyspozycji są dwie różnego rodzaju możliwości. Jest to opcja pochówku tradycyjnego polegającego na złożeniu ciała w trumnie i pozostawieniu jej w wybranym miejscu na danym cmentarzu.

Po takim pochówku zostaje postawiony pomnik w formie nagrobka upamiętniającego odejście kogoś nam bliskiego. W zależności od miejsca i ulokowania cmentarza koszt pogrzebu w Warszawie będzie na pewno nieco inny niż w pozostałych miejscach naszego kraju. To ile kosztuje ceremonia pogrzebowa w bardzo dużej mierze zależne jest od tego, w jakim miejscu jest ona organizowana i gdzie spoczną zwłoki. Dotyczyć to będzie w jednakowo dużej mierze tradycyjnego pogrzebu jak i pochówku w formie kremacji zwłok. Koszt pogrzebu w Warszawie dosyć mocno odbiega od cen obowiązujących w znacznie mniejszych miejscowościach.

Polecane firmy w Warszawie

Heron – usługi pogrzebowe Warszawa, ul. Jana Kasprowicza 20
Nekropolis – zakład pogrzebowy Warszawa, ul. Gwiaździsta 17
Funer – zakłady pogrzebowe w Warszawie

zakład pogrzebowy warszawa

Dodatkowo warto zaznaczyć, że istnieją również dość istotne różnice w cenie usługi pogrzebowej obowiązującej również między dużymi miastami. Bardzo duży wpływ na różnicę cenową pomiędzy poszczególnymi miastami mają na pewno pewne czynniki mikroekonomiczne. Warszawa będąca stolicą naszego kraju jest nieco droższa pod wieloma innymi względami. Bardzo często jest to niezależne od tego, czy korzystamy z usług pogrzebowych, czy też może usług fryzjerskich lub kosmetycznych czy też jeszcze jakiegoś innego rodzaju usług.

Poszczególne różnice cenowe wynikają poniekąd z pewnych różnic w wysokości opłat cmentarnych. Uwzględniając wszystko razem zdarza się, że koszt pogrzebu w Warszawie potrafi być wyższy nawet o kilkaset złotych aniżeli usługi oferowanej w innym mieście. Oczywiście w wielu przypadkach każdy z nas decydując się na zorganizowanie uroczystości pogrzebowej swoja decyzję podejmuję w oparciu o aktualne potrzeby a nie o zimną kalkulacje cenową. Nie sposób też zmienić miejsce pochówku.