Życie w Polsce kosztuje dużo, ale śmierć kosztuje jeszcze więcej. Zwłaszcza wtedy, gdy w tym życiu zarabiało się mało… potem odbierało maleńką rentę bądź emeryturę (jeśli komuś udało się jej doczekać) – i nie udało się zaoszczędzić na pogrzeb. Niestety, taka jest smutna prawda. Na pogrzeb też należy oszczędzać, bo liczenie na zasiłek pogrzebowy jest niemal identyczne jak marzenie o wygranej w totolotka. Różnica jest tylko taka, że więcej osób posiada prawo do zasiłku na pogrzeb niż szczęśliwy kupon totolotka – ale…pieniądze z tego zasiłku w większości przypadków są kroplą w morzu potrzeb.

Choć Wrocław położony jest daleko od morza, jednak owe pogrzebowe potrzeby zdają się być jak tsunami. Przedsiębiorcy pogrzebowi często (choć dyskretnie) wspominają, że trudno jest zorganizować pogrzeb we Wrocławiu dysponując jedynie kwotą 4 tysięcy złotych. Im dalej od Wrocławia – tym staje się to bardziej prawdopodobne, co nie znaczy że możliwe.
Lwią część kosztów pogrzebu we Wrocławiu pochłaniają oczywiście te koszty związane z opłatami cmentarnymi. Za własne M-ileś trzeba słono płacić, także po śmierci. Lepiej jednak pomyśleć zawczasu i mieć święty spokój, również w grobie. Oprócz kosztów trzeba się bowiem czasem męczyć, aby takie miejsce znaleźć. Konkurencja jest duża, choć zdaje się to zahaczać o absurd.

Polecane zakłady pogrzebowe we Wrocławiu

OLIMP – Usługi pogrzebowe Wrocław
FUNER – Zakłady pogrzebowe Wrocław
ROCH&ABEL – Usługi pogrzebowe Wrocław

usługi pogrzebowe wrocław

Koszty pogrzebu we Wrocławiu to także wszystkie akcesoria pogrzebowe i różne kwestie, które z pogrzebem się kojarzą. To nie tylko trumna, urna i pomnik, ale także chociażby muzyka i nagłośnienie, a także kwiaty. I choćby, w ramach obcinania kosztów, mówiło się ironicznie, że zmarły kwiatów wąchać nie musi, to jednak coraz więcej osób całkiem poważnie myśli, aby znów zwrócić się z apelem – tym razem do kolejnej ekipy rządzącej – aby rozważyła zmianę kwoty zasiłku pogrzebowego. Prędzej czy później to się naprawdę opłaci…