Śmierć bliskiej osoby zawsze jest ciężkim i traumatycznym przeżyciem. W takich chwilach ciężko jest czasem myśleć racjonalnie. Nie zawsze możemy całkowicie poddać się zadumie, gdyż musimy pamiętać o sprawach doczesnych, czyli organizacji pogrzebu.

Usługi pogrzebowe Łódź

Funer – zakłady pogrzebowe z Łodzi

Organizacją pogrzebu zajmie się zakład pogrzebowy. Pomimo tego i tak na barkach najbliższej rodziny spoczywa dopełnienie wielu formalności. Dodatkowo musimy zdawać sobie sprawę, że koszt pogrzebu wynosi zazwyczaj nieco więcej niż sam zasiłek pogrzebowy, wypłacany z państwowego funduszu. Średni koszt pogrzebu waha się w granicach 6000 zł.

Na terenie Łodzi działa kilka zakładów pogrzebowych. Cena ich usług jest zróżnicowana i może wynikać np. z opłat cmentarnych, czy wyboru rodzaju trumny.

Na podstawową usługę pogrzebową składa się:
– odbiór zmarłego ze szpitala lub domu – koszt około 300-500 zł
– przygotowanie zwłok do uroczystości pogrzebowej tj. czesanie, malowanie, ubieranie zmarłego – koszt około 200-300 zł
– organizacja pogrzebu – na który składa się m.in. kondukt pogrzebowy, opuszczenie trumny do grobu, zasypanie mogiły – koszt 1200 – 1500 zł.

Dodatkowo trzeba liczyć się jeszcze z takimi kosztami jak:
– zakup trumny – koszt waha się od 1000 zł do nawet 4000 zł, cena trumny zależy oczywiście od materiału wykorzystanego do jej wykonania, jakości etc.
– opłaty cmentarne – zależą od rodzaju grobu oraz od tego, czy jest potrzeba zakupu nowego miejsca na cmentarzu – koszt może być w takim przypadku bardzo zróżnicowany, gdyż zakup nowego grobu kosztuje około 1000 zł, natomiast dochowanie do istniejącego grobu zazwyczaj wiąże się z opłatą kancelaryjną oraz prolongatą, indywidualnie ustalane w danej parafii.

Koszt pogrzebu nie jest zazwyczaj rozbijany na czynniki pierwsze i usługi pogrzebowe w Łodzi podają całkowity koszt organizacji uroczystości pogrzebowej. Bliscy zmarłego często nawet nie muszą martwić się o formalności związane z załatwianiem aktu zgonu. Zakład pogrzebowy oferuje kompleksowe usługi, by rodzina w obliczu śmierci bliskiej osoby, nie została obciążona dodatkowym stresem.