cennik pogrzeb gdańsk

Organizacja pogrzebu w mieście Gdańsk bardzo często wiąże się z nieoczekiwanym wydatkiem. W dużych miastach koszty usług pogrzebowych mogą być sporo większe, a każda rodzina pragnie godnie pożegnać bliską osobę niezależnie od możliwości finansowych. Ile kosztuje pogrzeb w Trójmieście? 

Zakłady pogrzebowe często unikają podawania ogólnych informacji o cenniku usług na swoich stronach internetowych. Dlatego zawsze warto skontaktować się z wybranym zakładem pogrzebowym w celu ustalenia niezbędnych szczegółów. Niektóre domy pogrzebowe w Trójmieście uchylają jednak rąbka tajemnicy i dzielą się z mieszkańcami Gdańska cenami za ich usługi. 

Koszt usług pogrzebowych Gdańsk 

Na koszt pogrzebu w Gdańsku składa się wiele elementów. Każda usługa pogrzebowa ma bowiem swoją określoną cenę, która może różnić się od siebie w zależności od formy. Na ten przykład ceny trumien w Gdańsku zaczynają się od 800 zł. Jednak mowa tutaj o trumnie prostej, wykonanej z eleganckiego, ale pozbawionego zbędnych ozdobników elementów. a trumnę amerykańską (trumna z podzielonym wiekiem), lakierowaną oraz bogatą w zdobienia, może kosztować dwukrotność lub nawet trzykrotność ceny podstawowej. 

Koszt urn pogrzebowych jest dużo tańszy. Urna może być już o intensywniejszej barwie, wielu ozdobnikach, a jej cena i tak nie przekracza tysiąca złotych. Koszt urny zaczyna się od 350 zł. Pogrzeb kremacyjny jest również tańszy ze względu na ilość świadczonych usług. Koszt kremacji zaczyna się od 850 zł. Biorąc pod uwagę koszta wynikające za zakup trumny, zabieg tanatokosmetyki, galanterię żałobną, ostateczna cena pogrzebu tradycyjnego zawsze będzie większa. 

Koszt oprawy pogrzebu i stypy w Gdańsku

Na koszt pogrzebu składa się również cena za oprawę muzyczną, florystyczną oraz stypę. W przypadku kwiatów, wszystko zależy od tego, na jakie rośliny zdecyduje się rodzina. Cena wieńców może zaczynać się od 300 zł i rosnąć w zależności od kompozycji florystycznej.

Aby ustalić dokładny koszt pogrzebu najlepiej skontaktować się z wybranym zakładem pogrzebowym, Kompetentne domy pogrzebowe takie jak Lilia oraz Credo w Gdańsku już na pierwszym spotkaniu w biurze z klientem informują, ile będzie kosztować pogrzeb, w oparciu o oczekiwania danej rodziny. Niezależnie jednak od możliwości finansowych, każda ceremonia pogrzebowa zorganizowana przez zakład Lilia lub Credo zostanie przeprowadzony z należytym szacunkiem.