Usługi kamieniarskie to kwestia, która w pewnym momencie życia dotyczy większości z nas. Wówczas stajemy przed koniecznością kupna nowego nagrobka lub renowacji starszego. Sprawdź ceny takich usług w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Koszt usług kamieniarskich – Tarnobrzeg i Sandomierz

Cena tego typu usług jest uzależniona od wielu czynników. Koszt renowacji różni się od kosztu zakupu nowego nagrobka i jest znacznie niższy. Dokładna cena jest ustalana indywidualnie w trakcie konsultacji z firmą wykonawczą i wpływa na nią wiele czynników, m.in. zakres prac jakie należy wykonać. Jeśli chodzi o zakup nowych nagrobków to przede wszystkim wiele zależy tu od materiału wiodącego, jaki zostanie użyty. Stąd rozpiętość cenowa, ponieważ np. nagrobki z granitu mogą kosztować już od ok. 2000 złotych do 3000 złotych. Jest to chiński granit, który jest stosunkowo tani, ale ma swoje wady, które dokładnie wskaże wykonawca. Dla porównania nagrobki typu kaplica, wykonane z wysokiej jakości, twardego granitu, np. szwedzkiego, takie jak Vanga lub Szewd mogą kosztować nawet ok. 20000 złotych i więcej. Widać, więc, że rozpiętość cenowa jest wysoka.

kamieniarstwo sandomierz

Zakład kamieniarski

Centrum pogrzebowe – usługi kamieniarskie Sandomierz i Tarnobrzeg

Kamieniarstwo – cennik

Jeśli chodzi o kamieniarstwo to wiele zależy od wykonawcy i kontaktu z nim. Np. w Tarnobrzegu i Sandomierzu można znaleźć wykonawców zwracających uwagę na dobry kontakt z klientami. Są to osoby, które profesjonalnie wyjaśniają i wskazują zalety i wady każdego rozwiązania. Wyjaśniają również jaka jest różnica cenowa jeśli chodzi o konkretne nagrobki, kiedy droższy zakup jest opłacalny i jak wytrzymały będzie konkretny model nagrobka. Ma to istotne znaczenie, ponieważ koszt nagrobków jest wysoki, ale ponosimy go jeden raz na dłuższy okres czasu, dlatego przemyślany i rozsądny wybór ma duże znaczenie dla finansów klientów.

Specjaliści z zakresu usług kamieniarskich z okolic Sandomierza i Tarnobrzegu wskazują, że najczęściej klienci decydują się na zakup materiałów o średniej cenie. W Polsce popularny jest granit z masywu strzegomskiego, a cena nagrobka wykonanego z niego wynosi do 4 000 złotych. Zaletą jest fakt, że jest on łatwy w utrzymaniu w czystości i przez wiele lat nie widać nieestetycznych zmian.

Do ceny pomnika dochodzi jeszcze koszt montażu, przepustka na cmentarz i zezwolenie z kancelarii. Są to koszty uzależnione od miejsc pochówku i szczegóły ustalane są indywidualnie z wykonawcami. Takie kwestie, podobnie jak np. koszty renowacji pomników, warto omówić z dobrymi fachowcami, takimi jak np. zakłady kamieniarskie z Sandomierza i Tarnobrzegu, by mieć pewność ile będzie nas to kosztować i jak rozplanować wydatki.

Kategorie: Nagrobki