Usługi pogrzebowe w Grudziądzu koncentrujące się na odpowiednim przygotowaniu zmarłego oscylują w granicach 1300 złotych. Obejmują takie czynności jak przewóz zmarłego do chłodni i przygotowanie ciała do pochówku. W cenę tę wlicza się również całą organizację ceremonii pogrzebowej.

Koszty te mogą wzrosnąć w obliczu niektórych zdarzeń dodatkowych, jak na przykład transport zmarłego z zagranicy lub rekonstrukcja potrzeba w razie śmierci od wypadku, który naruszył dotkliwie ciało.

Usługi pogrzebowe w Grudziądzu

Animus – zakład pogrzebowy Grudziądz
Funer – lista zakładów pogrzebowych

Koszty trumien oraz nagrobków

Standardowe, drewniane trumny osiągają ceny w granicach 850 zł. Ich koszt rośnie zależnie od rodzaju użytego drewna, a także standardu wykonania.

Ceny nagrobków z kolei mogą się wahać od 2000 zł do nawet 20 000 zł. Wszystko zależne jest od rodzaju materiału z jakiego nagrobek został wykonany. Przykładowo chiński granit zajmuje dolną granicę cenową, około 2000 – 3000 zł, z kolei koszt granitu Vanga może sięgać górnych granic, w przybliżeniu 19 000 – 20 000 zł.

Ceny nagrobków rosną również w przypadku chęci wykonania dodatkowych usług jak choćby grawer wizerunku zmarłego na płycie.

Koszty dodatkowe

W przypadku pogrzebu chrześcijańskiego, należy doliczyć koszty związane z organizacją mszy. Cena usługi różnić się będzie w zależności od parafii, należy się jednak liczyć z kosztem rzędu 300 – 500 zł. Ponadto, jeżeli rodzina nie ma wykupionego miejsca na cmentarzu, musi ponieść związane z tym koszty.

Koszt ogólny

Zazwyczaj koszty pogrzebu w Grudziądzu wynoszą około 5000 – 6000 zł i mogą rosnąć w zależności od tego, jaki nagrobek czy trumnę wybiorą krewni zmarłego.

Pomocny jest zasiłek pogrzebowy, który oscyluje w granicach 4000 zł. Może więc on pokryć w zupełności klasyczny pogrzeb, który oferuje standard ceremonii.