Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje pogrzeb w Sosnowcu. Należy podkreślić, że jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od rozmaitych czynników. Osoby, które posiadają duży budżet nie muszą się ograniczać. W ich przypadku finalny koszt może przekroczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Najczęściej jednak staramy się maksymalnie ograniczyć wydatki, tak aby nie przekroczyć wysokości zasiłku pogrzebowego.

Zakłady pogrzebowe w Sosnowcu

Irys – usługi pogrzebowe Sosnowiec
Heban – zakład pogrzebowy Sosnowiec

Rodzaj pochówku

Koszt pogrzebu zależy w dużej mierze od tego, jaki rodzaj pochówku wybierzemy. Warto jest przeanalizować oba dostępne warianty. W Polsce dominują pochówki tradycyjne. Ciało umieszczone w trumnie składane jest do grobowca. Podstawowym minusem jest fakt, że opłata za miejsce na cmentarzu jest bardzo wysoka. Pochówki urnowe są nieco droższe, jednak mogą przyczynić się do realnych oszczędności. Przede wszystkim istnieje możliwość utworzenia pochówku rodzinnego. Nie każdy wie, że w miejscu jednej trumny można umieścić nawet siedem urn z prochami. Czasami warto jest pomyśleć długoterminowo, szczególnie jeśli posiadamy dużą rodzinę.

Koszty transportu zwłok

Dobre przedsiębiorstwo pogrzebowe z Sosnowca zajmuje się organizacją pochówku w sposób kompleksowy, co jest znaczącym udogodnieniem dla klienta. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o nawiązaniu współpracy należy sprawdzić, ile kosztuje transport zwłok. Wiadomym jest, że im dłuższy dystans, tym większa opłata. Jest to problematyczne w sytuacji, gdy zmarły znajduje się w innym mieście, a nawet państwie. Najczęściej można jednak się zwrócić o wstępną wycenę usługi, co umożliwia wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Pozostałe koszty

Pogrzeb wymaga również przygotowania ciała do pochówku, czy też zakupu stosownej odzieży i akcesoriów. Nie można również zapomnieć o oprawie florystycznej, czy też muzycznej. Teoretycznie nie są to punkty obowiązkowe, jednak dzięki nim wydarzenie jest wzniosłe, a jednocześnie wzruszające. Wielu żałobników decyduje się również na organizację stypy, czyli spotkania dla rodziny i bliskich znajomych.