Każdy dobrze wie, że nasi rodacy niegdyś masowo wyjeżdżali do Anglii w celach zarobkowych, jak również edukacyjnych. Jak wiadomo w życiu dochodzi do różnych sytuacji, gdzie w grę wchodzi również śmierć na obczyźnie. Ile zatem kosztuje skremowanie zwłok w Anglii, a następnie sprowadzenie ich do Polski? Wyjaśniamy to w przedmiotowym artykule.

Ile kosztuje kremacja zwłok w Anglii?

Aby móc pochować zmarłego w Polsce, koniecznym jest wynajęcie firmy, która zajmie się transportem zwłok. W tej sytuacji rodziny bardzo często zastanawiają się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie przywiezienie ciała w trumnie i skremowanie go już na terytorium Polski. Oczywiście nie jest to złe rozwiązanie jednak bardziej kosztowne, w związku z czym lepszym finansowo okazuje się skremowanie zmarłego na terytorium Anglii, a następnie dostarczenie urny z jego prochami.

Jak przebiega transport urny z Anglii do Polski?

W sytuacji, kiedy rodzina zmarłego podejmie jednak decyzję o tym, aby kremacja została przeprowadzona w Anglii, koniecznym jest podjęcie współpracy z odpowiednim zakładem pogrzebowym, który świadczy takie usługi, a dodatkowo zajmuje się transportem zwłok pomiędzy krajami. Świetnie w tym wypadku może sprawdzić się kremacja-zwlok.co.uk.

Kiedy już kremacja zwłok zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zarówno tymi w Polsce, jak i w Anglii następnym etapem powinien być jej transport do Polski. Po całej procedurze kremacyjnej rodzina zmarłego może przewieźć prochy swoim własnym środkiem transportu, jednak istnieje też możliwość zlecenia takiego przewozu firmie, która się w tym specjalizuje, a jej rolą jest wykonanie tego zadania z należytym szacunkiem do prochów zmarłego i przewiezienie ich do ojczystego kraju w takiej formie w jakiej nakazują dobre obyczaje. W związku z powyższym rozwiązania w tym temacie są dwa i to od rodziny zmarłego zależy, które z nich będzie dla nich najlepsze.

Kategorie: Kremacje